Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction, vücut şekillendirme için tercih edilen yöntemlerin başında yer alır. Cerrahi bir yöntem olup oldukça etkilidir. Uzun zamandır güvenle hastalar tarafından uygulanmaktadır. Bölgesel yağlanma problemi olan hastalar için idealdir.

Bölgesel yağlanmanın parçalanıp yok edilme işlemine denir. Oldukça talep gören bu işlem oldukça etkilidir.

Klasik liposuction yönteminden farklı şekilde vaser liposuction yönteminde ses dalgaları kullanılır. Yüksek frekansta gönderilen sesler sayesinde yağlar önceden uyarılır. Sonrasında parçalama ve yok etme işlemine geçilir. Tek başına uyanabilir.

Bunun yanı sıra diğer estetik işlemlerle birlikte de uygulanabilmektedir. Klasik yağ alma operasyonunda kanama yaşanabilirken bu operasyonda olmaz. Ciltte morarma ya da dalgalanma benzeri sorunlarla karşılaşmazsınız.

Vaser Lipo Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

 • Diğer liposuction uygulamalarına göre korse kullanım süresi daha kısadır.
 • Uygulanan bölgede yüksek oranda bir sıkılaşma sağlar.
 • Cilt çatlaklarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Hızlı bir şekilde iyileşme gösterir. Bu sayede günlük hayata daha hızlı döenebilirsiniz.
 • Klasik uygulamaya oranla daha ince kanüllerle yapılır. Bu sayede iz sorunu yaşamazsınız.
 • Sadece yağları etkiler. Dolayısıyla sinir, damar, kas sitemi, dokulara zarar vermez.
 • Lazer ile yapılan işlemle yağlarda daha kontrollü bir azalma ortaya çıkar.
 • Klasik tekniğe göre daha etkilidir.
 • Cildi toparlama ve sıkılaştırma oranı oldukça yüksektir.
 • Kanama ya da morarmalar, klasik yönteme oranla çok daha az görülmektedir.
 • Cilt çatlakları işlem sonrasında azalır.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Vücudunun bazı bölgelerinde minimal fazlalıkları olan kişiler için vaser lipo uygundur. Hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanabilir. Bu yöntemde istenilen bölgeden yağlar alınır. Kas sınırları ile geçişleri belirgin hale gelir.

Bölgeden yağ alındıktan sonra yağ eksiği olan, hacmini kaybetmiş bölgelere enjeksiyon yapılabilir. Örnek olarak poposu düz ve hacimsiz olan kadınlar, vücudun farklı bölgelerinden yağ aldırarak yağ oranı yüksek bölgeleri enjeksiyon yaptırabilirler. Böylelikle popo dikleştirme işlemini de bir seansta yaptırabilirsiniz.

Erkeklerde, bu yağlar gelişmiş göğüs görünümü ortaya çıkartmak amacıyla uygulanabilir. Kadınlar daha dik ve dolgun bir popoya kavuşabilirken erkekler geniş ve hacimli bir vücuda sahip olabilirler.

Vaser Lipo En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

 • Gıdı ve yanak geçişlerinde,
 • Karın, bel ve sırt bölgesinde,
 • Erkeklerde göğüs bölgesi ve jinekomasti tedavisinde,
 • Kalça, basen ve popo geçişlerinde,
 • Popo büyütmede,
 • Erkeklerde ayrıca kol kasları geçişlerinde,
 • Uyluk içi, dizin iç kısımlarında, bu işlem rahatlıkla uygulanabilir.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Uzman doktorlar yaptıkları doğru çalışmalar ile kalıcı ve etkili sonuçlar ortaya koyalar. Bunun için muayene doğru yapılmalı ve operasyon sırasında tüm yağlar hedef alınmalıdır. Alanında uzman bir doktorla çalışmak size beklediğinizden daha olumlu sonuçlar verir.

Böylelikle aynı bölgede tekrar yağ üretimi yaşamazsınız. Dolayısıyla operasyon alanı için tekrarlama yapılmasına gerek yoktur. İşlemin kalıcı olması biraz da hastanın yaşam tarzı ve kendi bedenine gösterdiği ilgi ile alakalıdır.

Vaser Lipo Ameliyatı Sonrasında Hastaneden Yatmak Gerekir Mi?

Genelde ameliyat sonrasında 1 gün hastanede kalmanız uzman doktorlarca önerilmektedir.

Liposuction İşleminin Diğer Liposuction Tekniklerine Göre Üstünlüğü Nedir?

Vaser lipo ile yapılan vücut şekillendirme operasyonlarında damar, sinir, bağ dokuya zarar verilmez. Sonuç olarak kanama az ve iyileşme hızlı gerçekleşir. Operasyon sonrası süreç ağrısız ve kolaydır. Vaser lipo ile alınan yağlar aynı seansta meme, kalça, yüz, bacak gibi bölgelere enjekte edilebilir. Bu bölgeler alınan yağ ile şekillendirilebilir.

Vaser Lipo Diğer Estetik Ameliyatlarla Birlikte Uygulanabilir Mi?

Meme büyütme, küçültme, dikleştirme, karın germe, yüz germe benzeri estetik ameliyatlar kombine olarak uygulanabilmektedir. Liposuction yönteminde yağ hücrelerinin yapısı bozulmaz. Bu sayede ihtiyaç duyulan bölgelere verilerek kalıcılık oranları %80’lere varmaktadır. Bu yağlar memenin konturlarını güzelleştirmek amacıyla kullanılabilir.

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile Mi Yapılır?

Liposuction operasyonu esnasında herhangi bir ağrı duymazsınız. Bu esnada genel veya lokal anestezi uygualnır. Hangi anestezinin uygulanacağının kararını ise yapılacak bölgeye göre uzman doktor verir.

Liposuction Sonrası Ne Kadar Süre Korse Giymeliyim?

Vaser işlemi sonuçlarının başarılı olması adına korse kullanımına özen göstermelisiniz. Hastaların ihtiyacına göre ve deri esnekliğine bağlı olarak 2-3 hafta korse giymesi gerekir.

Liposuction Sonrası Ne Kadar Kilo Kaybedilir?

Liposuction sayesinde yüksek miktarda yağ dokusu vücuttan alınabilir. Tek seferde 8-10 kilo arasında yağ alınması mümkündür. Böyle yüksek miktarlarda yağ aldırmak vücuttaki dengeleri bozabilir. Bunun için hastalara tavsiye edilmemektedir. Genellikle yağ miktarının en fazla 3’te 2’si alınır.

Liposuction İşleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Klasik Liposuction’ın aksine kanama, kan birikimi, his kaybı ya da ödem benzeri yan etkilerin görülme olasılığı daha azdır. Liposuction sayesinde yağ tabakaları arasında daha etkili geçiş sağlanır. Dolayısıyla cilt düzensizlikleri oluşmaz ve homojen bir görüntü elde etmek mümkün hale gelir. Vücudun her bölgesine, ince hassas bölgeler de bile uygulanabilir. Tıbbi komplikasyonu son derece nadir olan cerrahi bir müdahaledir.

Liposuction Sonrası Ne Zaman Normal Hayatıma Dönebilirim?

Özel frekanstaki ses dalgaları, yağ dokuya etki eder. Bu sayede damarlar, bağ doku veya kaslar, zarar görmez. Diğer yağ alma işlemlerine oranla morarma, ödem ve benzeri yan etkiler daha az ortaya çıkar.

Kişiler, sosyal hayatlarına 3-4 gün sonrasında rahatlıkla dönebilirler. Liposuction işlemi sonrasında görülen ödem miktarı kişiden kişiye değişmekle birlikte ödemin çoğunun atılması ortalama 3 ile 6 haftayı bulur.

Vaser Liposuction Yaptıranların Yorumları

 • Yaklaşık 1 ay önce vaser liposuction yaptırdım. Vaser Lipo öncesi muayenede özellikle yağ transferi konusunda çok hassas davrandı doktorum. Doktorumun deneyimi, estetik bakış açısı ve titizliği birleşerek 1 ayda ortaya memnun kaldığım bir sonuç çıktı.
 • Yaşım 45. Uzun zamandır bölgesel yağlanma problemi yaşıyorum. Doğum sonrası bir de yemek derken kilolarım aldı başı gitti. Bir de sarkıklık oluştu. Vaser liposuction operasyonu oldum. Yaklaşık 8 ay sonrası kendi vücuduma baktığımda gerçekten mutlu olduğumu fark ettim.
 • Doğumdan sonra belimde oluşan deformasyonlar için vaser liposuction ameliyatı oldum. Çok memnunum iyi ki olmuşum. Arık kendi vücudumu daha çok seviyorum.
 • 13 yaşında geçirdiğim trafik kazası sonucu kalçalarımda 3 kilo fazladan ağırlık oluştu. Geçirdiğim 3,5 saat süren vaser liposuction operasyonu sonrasında ömür boyu bu yükten kurtuldum. Operasyonun üzerinden 2 ay geçti ve sonuçları tahmin ettiğimden de iyi oldu.
 • Vaser liposuction işlemiyle yeni bir vücut görünümüne sahip oldum. İyileşme tamamlandığında adeta kendimi tanıyamadım. Doktoruma sonsuz teşekkürler…

Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Estetik operasyonlar, teknik bilgi yanı sıra deneyim ve tecrübe de gerektirir. Bu yüzden alınan yağ miktarının fiyatı belirlerken bir önemi yoktur. İşlemin fiyatını belirleyen hangi bölgenin operasyon geçirdiğidir. Operasyonun zorluk derecesi fiyatın değişmesine neden olur.

Bu operasyonlar sırasında kişiden kişiye değişen deri sarkması, germe uygulaması ile ortadan kaldırılabilir. Tüm bu operasyonlar vaser liposuction ameliyatı kapsamındadır. Vaser liposuction fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.