Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği, poposunu şekillendirmek isteyenlerin tercih ettiği estetik ameliyat türüne denir. Popo, zamanla kilo alıp verme, gebelik, çeşitli aktiviteler ile şeklini kaybedebilir. Daha düz, asimetrik ve doğal şeklini kaybetmiş olan popoya sahip kişiler için popo estetiği yaptırmak uygundur.

Vücut şekillendirme ameliyatları içinde en çok tercih edilen estetik ameliyat türüdür. Kalçalar insan vücudundan en çok dikkat çeken organlardan biridir ve dış görünümü etkiler. Kalçaların vücudun tamamıyla uyum içinde olması vücudu daha estetik gösterir. Daha dolgun, sıkı ve yuvarlak kalçalara sahip olmak hem erkek hem de kadınlar için önemli bir estetik konusudur.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu estetik ameliyat türü popo gerdirme, popo düzleştirme, popo şekillendirme olarak yapılır. Doku kaybı olan popoya yağ transferi, implant gibi yöntemler ile estetik operasyon yapılarak popoya istenen şekil verilir. Popo estetiği öncesinden hekim ile hasta arasında fikir alışverişi gerçekleştirilir.

Hasta beklentilerini, şikâyetlerini, tıbbi öyküsünü ve varsa hastalıklarını, kullandığı düzenli ilaçlarını hekimle paylaşmalıdır. Hastaya gerekli kan analizleri tetkikler yapılır ve uygun tedavi yöntemi belirlenerek estetik ameliyat planlanır.

Genelde popoya şekil vermek için hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusu kullanılır ancak yağ dokusu yetersiz olan hastalarda estetik için dolgu malzemeleri kullanılır. Estetik operasyonu genel anestezi altında yapılır ve hiçbir ağrı hissedilmez.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Değişen ihtiyaçlara göre ameliyat yöntemleri de çeşitlilik göstermektedir. Popo estetiği ameliyat yöntemleri şu şekildedir:

 • Silikon popo protezi ameliyatı: Bu yöntemde her iki popo arasında kesi uygulandığı için ameliyat sonra oturmada bir süre sıkıntı olmaktadır. Bu nedenle çok fazla tercih edilmez.
 • Dolgu ile pop büyütme: Popoya özel implantlar yerleştirilerek yapılan estetik operasyon türüdür.
 • Dikişle popo kaldırma: Bu yöntem 3 ay içinde etkisini kaybettiği için çok fazla tercih edilmez.
 • Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme: En doğal sonucu verir. Bu nedenle en sık tercih edilen estetik yöntemidir.

Tüm bu yöntemlerden size uygun olanı hekim tarafından belirlenerek uygulanır. Bu esnada hastanın beklentisine en uygun sonuç verecek yöntemler tercih edilir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tüm ameliyatlardan önce olduğu gibi popo ameliyatı öncesinde de süreçte özenli olmak gereklidir. Ameliyat öncesinde en az 3 hafta önceden sigara ve alkolü bırakmak gereklidir.

Bununla birlikte kan sulandırıcı ilaç, besin ve omega3 gibi takviyeleri de ameliyattan önce mutlaka bırakmak gereklidir. Estetik operasyon yaptıracağınız hekimi iyi seçmeniz de başarılı sonuçlar almak adına önemlidir.

Popo Estetiği İçin Kimler Uygundur?

 • Kilo alıp verme sonucundan kalçalarında sarkma olanlar,
 • Düz ve belirgin olmayan kalçalara sahip olanlar,
 • Kalça şeklini beğenmeyenler için uygun bir estetik ameliyattır.

Popo Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Bu estetik ameliyat türü şunları sağlar:

 • Popoya istenen yuvarlak, belirgin ve dik şekli vermeyi,
 • Kalçalara daha genç ve estetik görünüm kazandırmayı,
 • Alt bedende kıvrımlara sahip olmayı,
 • Basen ve kalçadaki fazla yağlardan kurtulmayı,
 • Giyilen giysilerin vücutta daha çekici durmasını,
 • Alt ve üst vücut arasında denge oluşmasını,
 • Belden popoya yumuşak bir geçiş sağlamayı,
 • Popo altıyla bacak arasında yumuşak geçiş sağlamayı,
 • Bel ve bacak dengesini oluşturmayı sağlar.

Popo Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Bu ameliyat kalçanın durumuna ve yapılan operasyona göre değişmekle birlikte yaklaşık 2-4 saat arasında süren bir operasyondur.

Popo Estetik İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Eğer genetik olarak düz, belirgin olmayan bir kalçaya sahipseniz ve bundan memnun değilseniz popo ameliyatı olmayı düşünebilirsiniz. Bu ameliyat için gerçekçi beklentilere sahip olmak ve genel sağlık durumunuzun iyi olması gereklidir. Bu süreçte hekiminizle görüşerek herhangi bir sağlık sorununuz olmadığı takdirde estetik yaptırabilirsiniz.

Popo Estetik Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Popo bölgesine yağ transfer edilmesiyle gerçekleşen popo ameliyatının sonuçları kalıcıdır.

Ancak her estetik ameliyatta olduğu gibi kilo alma verme, gebelik gibi durumlar sonucunda poponun şeklinde de değişimler görülebilir. Bu nedenle estetik ameliyat sonrasında kilo kontrolünü daha iyi sağlamak gereklidir.

Popo Estetik Ağrılı Bir Operasyon Mudur?

Her ameliyatta olduğu gibi estetik sonrasında da hafif ve orta şiddette ağrılar görülmesi normaldir. Hekiminizin takviyelerine uyarak ve ilaçlarınızı düzenli kullanarak ağrıları azaltabilirsiniz.

Popo Estetik Ameliyatı Sonrası Ameliyat İzi Kalır Mı?

Ameliyat sonrasında genellikle dikiş izleri kalmaz. Gelişen estetik sektörü ile operasyonlarda eriyen ince dikişler kullanılıyor ve bu dikişler bir süre sonra kendiliğinden eriyor. İzlerin geçmesi ve iyileşme sürecinin hızlanması için ameliyat sonrasında özel korse kullanmak da süreci kolaylaştıracaktır.

Popo Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat sonrasında hekimin tavsiye ettiği özel korse kullanılmalıdır. Bu sayede hem popo daha iyi şekillenir hem de iyileşme süreci hızlanır. Bu süreçte kişi popo üstüne oturmaktan kaçınmalıdır. En az 8 hafta boyunca yüz üstü uyumalı ve poposunun üstüne oturmamalıdır.

Ameliyat sonrasında kalçada morluk, şişme ve ödem oluşması normaldir. İlaçların düzenli kullanılması ve dinlenme ile birlikte bunlar geçecektir. Operasyon sonrasında hijyen çok önemlidir. Tuvalet kullanımı sonrasında poponun hijyeni çok iyi şekilde sağlanmalıdır.

Popo Estetiğinden Sonra Süreç Nasıldır?

Ameliyat sonrasında hasta bir gece hastanede kaldıktan sonra hekimin izniyle taburcu edilir. Bu süreçte özel korse en az 6 hafta boyunca sürekli kullanılmalıdır. İyileşme sürecinde tütün ve alkol ürünleri kullanılmamalıdır, ağır sporlar ve aktiviteler yapılmamalıdır. İyileşmeyi hızlandırmak için iyi beslenmeli ve bolca istirahat edilmelidir.

Popo Estetiğinden Sonra Popo Ne Kadar Kalkar?

Poponun ne kadar kalkacağı, hastanın beklentisine, hekimin uyguladığı tedavi yöntemine ve enjekte edilen yağ miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

Popo Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Ameliyatta en çok kullanılan yöntemler popo protezi ve yağ transferi yöntemidir. Hastanın bel, uyluk ve basenlerinden alınan yağlar kalçalara enjekte edilir ve bu sayede daha dolgun, dik kalçalar elde edilir.

Bununla birlikte bel bölgesi de inceldiği için daha fit bir görüntüye kavuşulur. Hastanın vücudunda yeterli yağ yoksa o zaman da kalçalara kesi açılarak protez yerleştirilir. Bazı hastalar için ise her iki yöntem birlikte yapılar.

Popo Estetik Aşamalar Nelerdir?

Öncelikle liposuction tekniği ile hastanın belirli bölgelerinden yağlar alınır ve bu yağ saf hale getirilir. Ardından yağın erime payı da göz önünde bulundurularak hastanın önceden belirlenen popo bölgesinden kesi açarak yağları transfer eder.

Popo Estetik Riskleri Nelerdir?

Ameliyatta şu riskler mevcuttur:

 • Enfeksiyon,
 • Cilt altında topak oluşumu ve cilt kaybı,
 • Yağ transferi yapılan bölgede yağların fazla erimesi gibi çeşitli riskleri vardır.

Popo Estetiği Fiyatları 2024

Estetik piyasasındaki genel durum, seçilen hastane ve hekim, kullanılan malzemeler ve hastaya uygulana yöntem, kullanılan implantların kalitesi gibi faktörler popo estetiği fiyatlarını değişken kılmaktadır. Popo estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.