Kol Germe Nedir?

Kol Germe, kollar için ileri yaşa bağlı ve kilo alıp vermekten kaynaklı olarak sarkma oluşmasına karşı operasyonlar yapılabilmektedir.Kol estetiği, vücut güzelliğini ortaya çıkarır ve genel görünümü etkiler.

Sarkmış kollara sahip olmak kadınlar için özellikle rahatsız edici olur. Kimi insanlar spor yapmasına karşın kol germe operasyonuna ihtiyaç duyar. Spor ve egzersiz yoluyla kasta sıkılaşma meydana getirmek mümkündür. Ancak deri elastikiyetinde gevşeme ya da sarkma ortaya çıktığı zaman spor ile bu durumu düzeltmek mümkündür.

Zayıf olunmasına rağmen koldaki sarkmalar ve gevşemeler, kişimim kilolu ve fit olmayan bir görünüme bürünmelerine neden olabilir. Derinin esnekliğini yaşa bağlı olarak kaybetmesi, yer çekiminin etkisi ve deri altında yağ dokusunun azalması benzeri durumlar, koldaki derinin sarkmasına sebep olur.

Özellikle üst kolun arka kısmı ile birlikte iç kısmından dirseğe doğru sarkma meydana gelir. Germe ameliyatında sarkmış fazla deri toparlanır. Aynı zamanda kola liposuction işlemi uygulanır. Alt kol bölgesinin incelmesi sağlanır.

Kol Neden Sarkar?

Fazla kilo alıp verme, yaşlanma, genetik yapı, cildin sıklığını kaybetmesi, güneşe fazla maruz kalma ve yerçekiminin etkisiyle, kolun belli bölgelerinde sarkmalar oluşur. Deri ve derialtı dokusu gevşek olan bununla birlikte kolun arka ve iç bölümündeki sarkmalar, çoğunlukla yağ birikimi ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar.

Kol Germe Ameliyatı İçin Uygun Muyum?

Çoğunlukla 40 yaş üstü kadınların tercih ettiği bir yöntemdir germe ameliyatı. Özellikle kilo alıp verme durumlarından sonra dirsek üstündeki gevşeme artar. Bazı cilt tipleri gevşemeye meyillidir. Bu tip hastalarda, mevcut rahatsızlık daha erken yaşlarda ortaya çıkabilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Teknikleri

  • İzsiz kol germe ameliyatı,
  • Kısa izle kol germe,
  • Standart kol germe,
  • Uzatılmış izle kol germe ameliyatı şeklinde bu teknikleri sınıflandırabiliriz.

Kol Germenin Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Kollarınızı omuzlarınızın üstüne minimum 10 ile 14 gün kaldırmanız önerilmez. Daha yükseğe ulaşma çabası koltukaltı bölgesine çok fazla baskı oluşturur. Sonuç olarak dikişlerin zarar görmesine neden olabilmektedir.

Kollarınız iyileştikçe sıvı birikmesini önlemek adına kesi yerinin altına drenler yerleştirilmektedir. Taburcu olurken bunlar çekilir. Kendiliğinden eriyen dikişler de kullanılabilir. Bu dikişler 4 hafta içerisinde yok olur.

Ameliyat sonrası ameliyat bölgesine sarılan bandajlar 24 ile 48 saat giyilmelidir. Kompresyon giysilerinin genellikle 3 gün boyunca kullanılması gerekmektedir.

Kısıtlamalar duşları zorlaştırabilir. Ama genellikle 48 saat sonra duş almanızı öneririz. Çoğu hasta çoğunlukla birkaç gün içinde günlük hayatına ve bir hafta ile on gün içinde yorucu olmayan aktiviteye döner.

Masa başı işiniz var ise 1 hafta dinlenme sonrası işinize dönmeniz mümkün. Bunun dışında iki hafta boyunca araç kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Germe operasyonu dikişlerinin tamamen iyileşmesi 4 hafta sürer.

İşiniz fiziksel olarak çalışma gerektiriyorsa ve ağır kaldırmayı gerektiriyorsa, bu durumda tamamen iyileşmek için en az bir ay bekleyin. 6 hafta sonra tam egzersize ve spor yapabilirsiniz.

Kol Germenin Ameliyatının Sonuçlarını Ne Zaman Göreceğim?

Ameliyattan hemen sonra kollarınızın inceldiğini görebilirsiniz. Ancak morarma ya da şişlik mevcut olduğundan sonuçları tam olarak görmek için iyileşme sürecini beklemeniz gerekir. 4. haftadan itibaren ödemler % 80 azalmış olur.

Ciddi değişimi net bir biçimde bu aralık görebilirsiniz. Koltuk altında ve kol bölgenizde bulunan izler ise 3. aydan itibaren solar. 1. yılda ten tam rengine döner ve belirsiz hale gelir.

Kol Germenin Ameliyatının Riskleri Ve Potansiyel Yan Etkileri Nelerdir?

Güvenli bir prosedür olarak kabul edilir germe ameliyatı. Yaygın riskler arasında şişme, kanama, morarma, enfeksiyon, gecikmiş yara iyileşme, yara yerinde sıvı birikimi bulunur. Kesi bölgesinde anestezi komplikasyonları, olasılığı da vardır. Ancak bu riskler, çok düşük orandadır.

Kol Germenin Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Ameliyat ağrılı değildir. Ama ameliyat sonrası hafif ağrı ve sızılar hissedebilirsiniz. Bu ağrı ve sızılar, doktorun vereceği ağrı kesiciler ile zamanla ortadan kalkar.

Kol Germenin Ameliyatı Sonucu Kalıcı Mıdır?

Ameliyatının sonucu, uygulanan tekniğe ve yapılan germe miktarına bağlıdır. Bununla birlikte kişinin deri elastikiyeti oldukça önemlidir. Ameliyat esnasında kol, uygun olan en iyi şekilde gerilmektedir. Ancak ameliyat sonrasında aşırı kilo alıp verme, yaş, yerçekimi gibi etkenler uzun dönemde kolda tekrardan bir sarkmaya neden olabilir.

Kol Germenin Ameliyatlarında Anestezi Gerekir Mi?

Mini kol germenin estetiğini sedasyon ve lokal anesteziyle gerçekleştirmek mümkündür. Standart kol germenin ameliyatını ise hastalara genel anesteziyle uygulanmaktadır.

Kol Germenin Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Ameliyatlar, uygulanan tekniğe göre değişmekle birlikte yaklaşık 60-90 dk. civarında sürmektedir.

Minimal İnsizyon Germe Nedir?

Kolun uzunluğu boyunca dirseğe kadarki fazla cildin çıkarılmasıyla germe operasyonu gerçekleştirilir. Kesi dikildikten sonra ise kalan cilt daha gergin, pürüzsüz, genç görünümlü hale gelir.

Kol dokularının kaldırılmasını aynı zamanda konturların sıkılmasını kolaylaştırmak adına dokuları sıkılaştırmadan önce üst kol boyunca hafif VASER Lipo Selection yapılır. Bu minimal kesiyle kol germenin yöntemi, yağ dokusunu ciddi oranda azaltır. İz sadece koltuk altında kalır.

Brakioplasti Nedir?

Kol bölgesinde sarkmış derinin ve yağ fazlalığının toplanması operasyonun olan germe ameliyatının latince ismidir.

Kilo Alıp Verirsem Kol Tekrar Sarkar Mı?

Bir kere germe ameliyatı olduktan sonra kol bölgesinde yağlanma ve deride fazlalaşma olma ihtimali son derece azdır. Ameliyat sırasında fazla deri ile yağ dokusu da çıkarılır. Bu sayede bölgedeki yağ hücre sayısı da azalmaktadır.

İlk germe ameliyatında yetersiz germe yapıldı ise bu durumda yeniden germe yapılabilmektedir. Eğer ameliyattan sonra hasta çok fazla kilo verirse, yeniden germe yapılması gerekmektedir. Ama bunlar nadir karşılaşılan durumlardır.

Kol Germenin Ameliyatını Hangi Mevsimde Yaptırmalıyım?

Her dönem germe operasyonu yaptırabilirsiniz. Ama yaz aylarında yara izlerine güneş koruyucu sürülmesi gerekmektedir.

Kol Sarkması Egzersiz İle Düzelir Mi?

Egzersiz ile kas dokuları gelişir. Cilt hafif toparlar ama aşırı sarkmalarda çözüm değildir.

Kol Germenin Ameliyatı Sonrası Masaj Öneriyor Musunuz?

Ameliyat sonrasında ödemlerin dağılması için 1. aydan itibaren bu bölgeye masaj uygulaması yapılması gerekir.

Kol Germenin Ameliyatlarından Sonra İz Kalır Mı?

Kesi yapıldığı için iz olmadan germe ameliyatı yapılması mümkün değildir. Ama bu izler, belli olmaz. Gizlenen izler ile ne önden ne de arkadan işlem belli olur. Kesi izlerinin yerleşimi kolların iç tarafına yapılır. İzler, germe operasyonundan sonra zaman geçtikçe daha az belirgin hale gelir.

Vücuttan izlerin tamamen geçmesi beklenmemelidir. İyileşme sırasında izlerin görünümü azalsa da tamamen ortadan kalkmaz. Uzun dönemde baktığınızda, izler kişiye rahatsızlık vermeyecek hale gelir. Ortalama 1 sene içerisinde belirginlik tamamen ortadan kalkar.

Ameliyatsız Kol Germe (Örümcek Ağı İle Germe)

Kol derisinde sarkması minimal ve deri fazlalığı çok az olan kişilere uygulanan bir tekniktir. Kol alt yan bölgelerine yerleştirilen örümcek ağı ipleri ağrısız bir işlemi mümkün kılar. Bu iplerin etkisi ile kol derisinde sıkılaşma ve kolajen üretimi artar.

Kol Germe Fiyatları 2024

Liposuction uygulanmasına, kısa ya da uzun kol germe operasyonlarından hangisinin uygulanacağına göre fiyatlar değişmektedir. Kol germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.