Kaş Ekimi Nedir?

Kaş Ekimi, düzenli ve sürekli kaş alımı sonucunda kaşların küserek çıkmaması durumunda tercih edilen işleme denir. Kaşlar yüze ilk bakıldığında göze çarpan en önemli bölgelerden biridir. Yüz ifadesinin oluşmasında kaşlar en önemli bölgedir.

Kaşlar zamanla genetik sebepler, makyaj, kaşların sık sık ve yanlış alınması gibi sebepler ile seyrelebilir. Kaybedilen kaşların gürleşmesi oldukça zor ve zaman isteyen bir işlemdir. Bu nedenle kaş kaybı ve kaş seyrelmesi durumlarında en kesin çözüm olarak kaş ekimi yaptırmak tavsiye edilir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

İşlem yaparken saç ekimi işleminde olduğu gibi enseden kıl kökleri toplanarak kaşlarda açıklık olan bölgelere eklenir. Uygulama yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Kaş ekim sonrasında kaşların uzaması 2-6 ay arasında sürebilir. Kaş ekim uygulaması basit ve zahmetsiz bir işlem olmakla birlikte uzman hekim tarafından steril klinik ortamında yapılmalıdır. Kaş ekiminin adımları şu şekildedir:

 • Ekim yapılacak bölge planlanır ve lokal anestezi uygulanır.
 • Donör bölgeden yeteri kadar kıl kökü toplanır. Kıl köklerinin yerleşmesi için kanallar açılır.
 • Açılan kanallarla greftler yerleştirerek işlem tamamlanır. İşlemlerin tamamı önceden kaş üstünde yapılan çizim ve tasarımlara uygun olarak hastanın isteği doğrultusunda ilerler. Kaş ekim öncesinde hastanın şikâyet ve taleplerini net ifade etmesi önemlidir.

Kaş Ekimi Neden Yapılır?

Kaşlarından memnun olmayan ve kaşlarını gürleştirmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Kaşlar genetik, stres, vitamin eksikliği ve daha birçok sebepten dolayı dökülür.

Bunu telafi etmek ve kaşlardaki boşlukları doldurmak için kaş ekim işlemi yapılır. Kaş ekim işlemi devamlı olarak yapılan kaş boyama ve mikro blading gibi işlemlere alternatif olarak sunulmaktadır.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

İşlem hamileler, düzenli ilaç kullananlar ve kronik hastalığı olan kişiler haricindeki herkes uygulanabilir. Kaş ekimiyle daha gür, daha sık ve simetrik saçlara kısa sürede sahip olmak mümkündür.

Kaş Ekimi Ne Zaman Gereklidir?

Kaşlar çok fazla dökülüyorsa, kaştaki boşluklar sürekli boyanma ihtiyacı doğuruyorsa kaşlarınıza, kaş ekimini yaptırmayı düşünebilirsiniz. Kaş ekim işlemi kişinin kendi kıl kökleri kullanılarak yapıldığı için sonuçta daha doğal kaşlar elde edilir.

Kaş Ekiminin Faydaları Nelerdir?

 • İşlem sonrasında daha yoğun, belirgin kaşlara sahip olunur.
 • Kişinin yüz ifadesi daha belirgin bir hal kazanır ve özgüveni yerine gelir.
 • Kaş ekim sonrasında kaştaki boşluklar dolacağı için sürekli makyaj yapma ihtiyacı duyulmaz.
 • Kaş ekimiyle kaşlara istenen şekli vermek de mümkündür.
 • Seyrek ve incelmiş olan kaşların en kalıcı çözümü kaş ekimidir.
 • Kaşta varsa yara izi, dikiş izi gibi izler kaş ekimiyle gizlenir.

Kaş Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ekilen kaşarlın uzaması saçlara göre nispeten daha hızlıdır. Kaş ekim işleminden sonra bölgede kızarıklıklar ve kabuklanmalar olabilir. Bunlar normal olup birkaç gün içinde hızlıca geçecektir.

İşlem sonrasında 2-3 hafta boyunca kaşları boyamamak gereklidir. Kaşlara alkol içerikli solüsyonlar sürülmemelidir. Tahrişe sebep olacak uygulamalar yapılmamalıdır.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

Kaşlar aşırı makyaj yapıldığında, vitamin eksikliğinden, düzensiz beslenmekten, yanlış yapılan estetik uygulamalardan, genetik ve hormonal sebeplerden, çok sık olarak şekillendirmelerden dolayı dökülür.

Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Evet. Kaş ekimiyle kaşlarınıza ister kavisli ister başka bir şekli verebilirsiniz. Bunun için işlem öncesinde beklentilerinizi hekiminize net bir dille ifade etmeniz yeterlidir.

Kaş Ekim Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Tedavi yapıldıktan 3 ay sonra kaşlar çıkmaya başlar. Bununla birlikte kaşların son şeklini alması için ise 8-12 ay beklemek gereklidir.

Kaş Ekiminde İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ekim işlemi 3-4 saat arasında sürer. İşlem sonrasında iyileşme süresi 7-10 gün arasındadır. Kaşlarda hafif kabuklanmalar oluşur. Bu kabuklar soyulmamalıdır. Çünkü bunlar kendiliğinden dökülecektir.

Kaş ekiminin sonrasında kişi birkaç saat sonra taburcu olabilir. Aynı gün içinde normal hayatına dönebilir. Ancak hekimler bir gün istirahat etmeyi önermektedir.

Kaş Ekimiyle Düzeltilebilen Sorunlar Nelerdir?

Kaşlarda ameliyat izleri yanık ve yara izleri gibi izler varsa bunlar kaş ekimiyle kamufle edilir. Kaşların şekli asimetrik ise kaş ekimiyle kolayca simetrik hale getirilir.

Kaş Ekiminin Ardından Kaşların Uzama Hızı Aynı Mı Olur?

İşlem sonunda kaşların tam şekli 1 yıl içerisinde ancak oturur. Bu süreden sonra kaşlar normal uzama hızına kavuşur ve özenli şekilde uzayan kısımlarını keserek şekil vermek yeterlidir.

Kaş Ekim Anlaşılır Mı?

İşlem sırasında kişinin kendi kıl kökleri kullanıldığı için doğal bir sonuç elde edilir. Bu nedenle ekim uzaktan bakılınca anlaşılmaz. İşlem sonunda kaşlar 1 ay içinde doğal görüntüsüne tekrar kavuşur.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

İşlem esnasında kanama, enfeksiyon ve yara gibi risklerin görülme ihtimali çok azdır. Bununla birlikte işlemi mutlaka uzman bir hekime yaptırmak gereklidir. Aksi halde kaşlarda farklı yöne büyüme gibi sorunlar görülebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Merak edilen ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sizler için topladık.

Ekilen Kaşlar İleride Renklendirilebilir Mi?

Evet. Uygun makyaj ürünlerini nazikçe kullanarak renklendirebilirsiniz.

Düz Kaşlar İçin Kavis Verebilir Misiniz?

Evet. İstenen kaş şekli tasarlanarak kişiye özel kaş tasarımı, kaş ekimiyle yapılmaktadır.

Kaş Ekiminden Sonra Kaş Piercingi Yapılabilir Mi?

İşlemden 1 yıl geçtikten ve kaşlar son şeklini aldıktan sonra kaş piercingi yaptırmakta bir sakınca yoktur.

Ense Bölgesinden Alınan Saçlar Kaş Bölgesinde Çok Uzar Mı?

Evet, uzar ancak bu aşırı bir uzama olmaz. Bunun için düzenli olarak kısaltmak yeterlidir.

Kaşlarımın Yoğunluğundan Memnunum, Şekil Değiştirmek İçin Bu Yöntem Uygulanabilir Mi?

Evet. Kaşların şeklini değişmek ve kalıcı olması için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Kaş Ekiminde Enfeksiyon Riski Nedir?

İşlem steril ortamlarda gerçekleştirildiği için enfeksiyon riski çok azdır. Kaş ekiminde iyileşme sürecinde de hijyene dikkat edilmesi enfeksiyon riskini azaltır.

Yaptığım Kaş Kontürünün Rengi Değişti. Yakın Bir Renge Ekim Yapılabilir Mi?

İşlem ile kaş konturu izleri tamamen kapatmak mümkündür.

İstediğim Kaş Şeklini Seçebilir Miyim?

Evet. Kaş ekim işlemi öncesinde hekiminizle konuşarak dilediğiniz şekli seçebilirsiniz.

Kaş Ekimi Yaptıranların Yorumları

 • Kaşlarımı sürekli boyayıp doldurmaktan sıkılmıştım. Kaş ekimini yaptırdım ve sonuçtan çok memnunum. Kaşlarım daha gür ve aradaki boşluklar tamamen kalktı.
 • Başta önyargılı davranıp korkmama rağmen hekiminin ilgisiyle yola devam ettim. Kaş ekimini yaptırdığım için iyi ki diyorum. Her gün kaşlarımı boyama çilesinden kurtuldum.
 • Kavisli kaşlar istiyordum. Hekimin beni yönlendirmesi ve bilgilendirmesi ile cesaretlendim. Sonuçta istediğim kavisli ve modern kaşlara kavuştuğum için çok memnunum.
 • Kaşlarım ince ve seyrekti. Her yöntemi denedim ama gürleşmedi. Kaş ekimiyle kaşlarımı kalıcı şekilde gürleştirdim, şu an simetrik ve mükemmel kaşlara sahibim.
 • Kaşlarından memnun olmayan herkese tavsiye ederim. Kaşlarımla yüz ifadem değişti ve güzelleşti. Teşekkürler.

Kaş Ekimi Fiyatları 2022

İşlem için seçilen klinik ve cerrahın deneyimleri, kullanılan yöntem ve kıl kökü sayısı gibi faktörlere göre kaş ekimi fiyatları değişkenlik göstermektedir. Kaş ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.