Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling, cildin en üst bölgesinde bulunan katmanı temizlemeyi sağlar. Karbon peeling ölü deri ve toksinleri temizlemekte kullanılan bir cilt bakımı denilebilir. Karbon peeling aktif karbon ve lazer ile birlikte kullanılan cilt bakımı tekniğidir.

Aktif karbonun normal kömür ile aynı yapıda olan bir madde değildir ve cilde birçok yararı vardır. Aktif karbon peeling kullanılarak maske haline getirilir ve kozmetik sektöründe yer alır. Ciltteki bakterileri uzaklaştırır ve ciltte oluşan kirleri temizleme özelliği bulunmaktadır. Karbon peeling kullanıldığında cilt yapısı derinlemesine temizlenir ve parlaklık kazanır.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Cilt temizleme yöntemi olan peeling ciltte leke ve kırışıklık gibi sorunlar yaşayan kişilere uygulanır. Bu bakım yönteminde yaş ve cinsiyet ayrımı yapılmamaktadır. Cildindeki ölü derilerden kurtulmak isteyen kişilere de uygulanabilen bir yöntemdir.

Ciltteki leke tedavileri hafif, orta ve derin olarak üçe ayrılır. Hafif olan peeling işleminde cildin üst tabakası soyulur ve derin peeling işleminde ise cildin alt tabanları soyulmaktadır. Bu tarz leke şikayetleri olanlarda bu işlem uygulanabilir.

Belirli aralıklarla peeling bakımı yaptırmak isteyenlerin seans alması gerekir. Çünkü cilt ne kadar temizlense de tekrar eski görünümüne kavuşabilir. Cildinde yaşlanmaya bağlı leke olanlar ile güneş lekeleri bulunan kişiler bu bakımı yaptırabilir. Sivilce ve akne problemleri için de bire bir hizmettir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Peeling uygulaması yaklaşık olarak 15 veya 20 dakika sürmektedir. Cilt hakkındaki sorulara uygulanan lazer yöntemi ile cevap verilebilir. Lazer yöntemi 10 dakika sürer ve bu uygulama seanslar halinde belirli aralıklarla gerçekleşir.

Vücuda nüfus edebilmesi için peeling maskelerinin cilt ve yüz bölgesi temizlenir. Maske uygulanırken her yere temas ettirebilmek için masaj yapma tekniği yapılır. Maskenin göze kaçmamasına dikkat edilir ve sürülen maske 15 dakika sonra ılık su ile temizlenir.

Peeling uygulaması sırasında kişi acı hissetmez. Gerçekleştirilen uygulamadan sonra kişinin cildindeki değişim gözle görülür bir hal alır. Cilt ilk 6 ayda en büyük etkiye ulaşır ve 1 yıla kadarda bu durum devam eder.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları

Bu işlemlerin birtakım avantajları vardır. Ağrısız ve acısız bir yöntem olduğundan birçok kişinin rahatlıkla başvurabildiği cilt bakım yöntemidir. Peeling tüm cilt yapılarına uygun olan bir temizleme ve bakım uygulamasıdır.

Bu uygulanan yöntemler sayesinde ciltte soyulmalar meydana gelmez. İşlem, her zaman yapılan bir cilt bakım uygulaması olduğundan yılın her zamanı yapılabilir. Bu bakım yönteminde Kolajen hormonu salgılanır. Kolajen gençlik hormonunun kaynağı olan yapıdır. Bu yöntem cildi gençleştirir ve parlaklaştırır.

Acı hissettirmeyen işlemler olduklarından pek çok kişi bu yöntemi tercih edebilir. Son seansa kadar giden süre içerisinde ciltte düzelmeler ve değişiklikler görülür.

Karbon Peeling İşlemi Faydaları

Peeling uygulaması ile birlikte ciltteki kirler ve yağlar arındırılır. Cilt temiz ve parlak görünür. Ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesi sağlanır ve cildi yeniler. Yağlı cilt tipleri için etkili olan bir uygulamadır. Sivilce ve akneleri giderir. Yeni çıkabilecek olan aknelerin ve sivilcelerin oluşumunu engeller.

Ciltte oluşan lekeler ve sivilceler en aza indirilir veya tamamen yok edilir. Cildin yenilenmesi sağlanır. Geniş olan gözenekler peeling cilt temizleme işlemi sayesinde sıkılaşır. Bu bakımdan sonra cilt daha genç ve dinamik görünür.

Peeling İşlemi Etki Süresi Ne Kadar?

Cilt bakımı etkisinin sonuçları 2 veya 3 hafta sonra ortaya çıkmaya başlar. Bu uygulama lazer ile yapılmaktadır ve cildin alt dokuları tedavi edilmektedir. Cildin yeni bir görünüme kavuşmaya başlaması 1 ay gibi bir süreyi bulabilmektedir.

İlk seanstan sonra ilk etkisi görülse de sürekli gidilen seanslar sonucu etki giderek artmaktadır. Cildin yapısına göre değişse bile ortalama olarak birkaç seanstan sonra cilt parlamaya başlar. Seanslar sonrası lekeler giderilmiş ve gözenekleri küçülmüş bir cilt ortaya çıkar.

Peeling bakımı 6 ayda bir yenilenmelidir. Bu uygulama düzenli olarak yapıldığında etkisini daha uzun süre hissettirebilmektedir.

Peeling İşlemi Acılı Bir İşlem Midir?

Bu cilt bakımı işlemi sırasında kişiler hafif bir ısı artışı ve lazer kullanıldığı için iğne batmasını hissedebilirler. Ancak bu işlem acı verici hissettirmez sadece vücutta ısı artması meydana getirir. Lazerle yapılan birçok işlemde vücut ısısının yükselmesi normaldir.

Her hasta bu lazerin oluşturduğu ısıyı hissetmeyebilir. Bu sebeple peeling ile birlikte yapılan lazer işlemi acılı bir yöntem olarak değerlendirilmez.

Peeling İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

İşlem ortalama olarak yarım saat sürmektedir. Sadece peeling işlemi değil lazer yöntemi de uygulamada kullanılmaktadır. Karbon içerikli losyon ciltte 15 dakika gibi bir sürede emilir. Lazer işlemi de 10-15 dakika kadar sürmektedir.  Pratik bir uygulama olan bu yöntem 30 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

Lazerle Peeling İşlemi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Cilt bakımı ve lazerle uygulanacak olan bakımlar cilt yapılarına göre belirlenir. İşlemi gerçekleştirecek olan hekim ortalama 4-5 seans uygulama yaparak seansları tamamlar. Ancak cilt yapıları lekeli ve uzun işlem gerektirecekse bu seanslar 10-11 kere yapılabilmektedir.

Cilt bakımı yaptırılacak uygulamalar peeling seanslarında aralıklar ile gerçekleşebilir. Hastadan hastaya göre farklılıklar gösteren bu seanslar 1 ve 4 hafta arasında değişmektedir. Tek bir seans süresi 10-15 dakika arasındadır. Seanslar bir ya da iki haftalık zaman dilimine göre yapılabilir. Sürelerin değişmesi cilt yapısı ve bakımı yapan doktorla ilgili olarak farklılaşmaktadır.

Lazerle Peeling Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Peeling uygulamasında herhangi bir yan etki bulunmaz. Bakımı yaptıracak olan kişilerin dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Uygulamadan önce cildi güneşten kremler ile korumak gereklidir. İlk seanstan sonra ciltte pembeleşmeler görülebilir ancak bu durum geçicidir. Seans bittikten sonra günlük yaşama dönülebilir.

Bazı kişilerde sivilceleşme gibi peeling işlemi sonrası sorunlar görülebilir. Bakım işleminde cildin yağ seviye ile ilgili işlemler yapıldığı için böyle bir yan etki çıkabilmektedir. Ancak peeling bakımı akne, sivilce ve siyah nokta temizlemede oldukça başarılı bir yöntemdir. Peeling işlemi yararları ile ön plana çıkan tedavi yöntemlerindendir.

Lazerle Peeling İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakımı işlemi yaptıktan sonra güneşe çıkmamaya özen gösterilmelidir. Bakımı yaptıran kişilerin güneş koruyucu kullanmaları gerekmektedir. Seansın yapıldığı gün makyaj yapılmamalıdır. Peeling işleminden sonra 6-7 saat uygulama bölgesi su ile temas ettirilmemelidir.

Sürekli yapılan seanslar sonrası cilt hassasiyet gösterebilir. Bu nedenle seansları ara ara yapmaya özen gösterilmelidir. İyi bir bakım sonucu alabilmek için dikkat edilmesi gereken kurallara göre hareket edilmelidir.

Bu cilt bakımı sonrası ciltte kızarıklık ve tahriş gibi yan etkiler oluşmaz. Hassas ciltlerde hafif kızarıklıklar olur ve yavaşça geçer.

Lazerle Karbon Peeling Fiyatları 2024

Lazerle yapılan karbon peeling tedavisinin fiyatları cilt yapısına ve seansına göre farklılıklar göstermektedir. Öncelikle yapılacak işlemin ne olduğu bilinmelidir. Ciltler lekeli, yağlı, sivilceli ve benzeri sorunlara göre ayrılmıştır. Eğer peeling işlemi uygulanacaksa bu sorunların ne kadar sürede bitirilebileceği hesaplanmalıdır.

Cilt lekeleri dışında işlemi gerçekleştirecek olanların tecrübeli veya uzman ekip olup olmadıkları kontrol edilmelidir. Bazı klinikler dermatoloji sertifikasına sahip olarak işletme yürütürler. Bu ekipler hem profesyonel olur hem de işlerini en iyi şekilde yaparlar.

Profesyonel ekip ve yapılan bakım fiyatlara yansımaktadır. Cilt sorunlarını ortadan kaldırmak isteyenler karbon peeling yöntemini kullanabilir. Karbon peeling fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.