Dermapen Nedir?

Dermapen,ciltteki kozmetik kusurların mikro düzeyde iğneler içeren bir cihazla uyarılarak düzelmesi işlemine denir.Dermaroller ve kolajen indüksiyon tedavisi olarak da bilinen bu yöntem ile cildin üst tabakası kontrollü bir şekilde soyularak alttan yeni ve sağlıklı cildin gelmesi sağlanır.

Günümüzde yaşam şartları, makyaj, beslenme bozukluları stres ve yaşa bağlı olarak ciltte bozulmalar, lekelenmeler, kırışıklıklar ve çeşitli problemler meydana gelmektedir. Cildin sorunlu olması kişinin hem fiziksel hem de psikolojik yapısını olumsuz etkilemektedir. Bunları düzeltmek için teknolojinin yeniliklerinden faydalanmak gereklidir.

Dermapen uygulaması mikro iğneleme tekniği kullanılarak ciltteki lekelerin, pürüzlerin, akne izlerinin giderilmesini sağlar. İşlem sayesinde daha sıkı, pürüzsüz ve aydınlık bir cilde kavuşmak mümkündür. Dermapenin uygulaması tüm dünyada yaygınlıkla ve başarıyla uygulanan bir uygulamadır.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

İşlem dermapen adlı çok küçük iğneler içeren cihazla uygulanır. Cihazdaki iğneler titreşimlidir ve cildin üst tabakasında hafifçe gezdirilir. Bu sayede cilt uyarılır ve kan dolaşımı artar. Cilde dışarıdan verilen bu uyarıya tepki olarak cildin hücre yenilenmesini artırması amaçlanır.

Cilt altında uyarılan hücreler kolajen gibi cildin ihtiyacı olan salgıları daha hızlı üretir ve ciltteki sorunların ortadan kakmasını, daha sıkı ve estetik bir cildin oluşmasını sağlar. Dermapen uygulaması yaşa bağlı olarak metabolizmanın da yavaşlaması ile nerdeyse durmuş olan hücre yenilemesini bile tetikler ve ciltteki hasarı aşamalı olarak düzeltmeye yarar.

Dermapen Uygulaması Nasıl Uygulanır?

İşlem için çok ince uçlu steril iğnelere sahip olan paslanmaz çelikten üretilmiş olan dermapen cihazı kullanılır. İğnelerin kalınlığı 0,5-2,5 mm arasında değişmektedir. Hekiminiz cildiniz yapısını ve sorunlarını analiz ederek uygun uçlu dermapeni seçerek uygulamaya başlar.

Cihaz kalem veya çubuk şeklinde olup uygulama esnasında sadece cildin en üst tabakasına etki eder. Bu nedenle dermapen işleminde herhangi bir kanama, acı hissedilmez.

Dermapenin bazı çeşitleri kozmetik marketlerde satılmakta olup kişiler kendine uygulayabilir. Ancak ciltte olan derin kusurlar için uygulanan dermapenin uygulaması klinikte uzman hekim tarafından ve steril ortamda yapılmaktadır.

Dermapenin uygulaması çoğunlukla kişinin yüz bölgesine uygulanmakla birlikte genel sağlığın elverişli olduğu durumlarda kalça, karın gibi çatlakların olduğu bölgelere de uygulanarak sonuç alınabilir.

Dermapenin uygulamasında öncelikle yüz temizlenir ve dezenfekte edilir. Ardından kişinin acı eşiği düşük ise anestezik krem uygulanır. Dermapenin kalemiyle cilt üzerinde titreşimli mikro iğneleme tekniği uygulanır. Uygulama 20-40 dakika arasında sürer. Uygulama ile cilt üzerinde kontrollü hasar yaratılır ve cilt uyarılır.

Bu sayede cilt altında cildin genç ve sıkı olmasını sağlayan aynı zamanda kusurları gideren kolajen ve elastin gibi maddelerin üretimi hızlanır. Dermapen cildi yaralamaz. Gözaltına uygulanan bir işlem değildir.

İşlem bittiğinde cilde uygun solüsyonla temizlenir. İşlem sonrasında cilde kolajen, peptid gibi zengin içerikli kremler sürülerek o bölgedeki yenilenme desteklenir.  Dermapenin uygulaması kişiye göre değişmekle birlikte 4 haftalık aralar verilerek en az 4 seans şeklinde uygulanmaktadır.

Dermapenin Avantajları Nelerdir?

 • İşlem sonunda ciltte yanık, yara, iz veya lekeler oluşmaz.
 • İşlemde kalem şeklinde dermapen cihazı kullanıldığı için ulaşılması zor olan burun kenarı gibi bölgelere de daha rahatça girer.
 • Diğer uygulamalara göre daha az maliyetli ve daha etkili bir yöntemdir.

Dermapen Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • İşlem öncesinde cilt temiz ve makyajsız olmalıdır.
 • İyileşme sürecini olumsuz etkilememesi için sigara ve alkolü 2 hafta önceden bırakmalısınız.
 • Kan sulandırıcı ilaç ve takviyeler 2 hafta önceden bırakmalısınız.

Dermapenin Faydaları Nelerdir?

Hem kadın hem de erkekler için uygulanan dermapenin uygulamasının faydaları şöyledir:

-Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.

-Cilt çatlaklarını geçmesinde etkilidir.

-Alın ve göz çevresinde oluşan ince çizgilerin yok olmasında etkilidir.

-Akne izlerini yok etmede etkilidir.

-Güneş ve doğum lekelerini yok eder.

-Yanık izlerini hafifletir.

-Daha kaliteli ve genç bir cilt görünümü sağlar.

-Ciltteki sarkmaları engeller. Daha sıkı, pürüzsüz ve güzel görünüm bir cilt oluşmasını sağlar.

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Uygulamanın kaç seansta sonuç vereceği cildin yapısı, sorunun büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak dermapenin uygulaması 4-8 seansı arasında sürmektedir.

Dermapen ile Cilt Gençleştirme

İşlem ile daha genç, diri ve sıkı bir cilt oluşturmak hedeflenir. Bu işlemde tamamen bedenin kendi imkânları kullanılır. Amaç çeşitli sebeplerle vücudun üretmeyi durduğu veya yavaşlattığı maddelerin üretimini hızlandırarak hücre yenilenmesini arttırmak ve cildi gençliğine kavuşturmaktır.

Dermapen ile Leke Tedavisi

İşlem ile güneş lekeleri doğum sonrası lekeler birkaç seans sonunda tamamen yok edilmektedir. Özellikle güneş lekeleri geçirmesi zor olan ve kötü görünen lekelerdir. Dermapenle birkaç seansta bu lekeler tamamen kaybolur.

Dermapen Ne İşe Yarar?

Bu işlem, cildin hücre yenilenmesini ve kolajen sentezini arttırarak kendini onarıp yenilenmesi sağlayan bir uygulamadır.

Dermapen Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

İşlem sonrasında ciltte kızarıklık, şişlik ve morluklar oluşabilir. Bunları rahatlatmak için losyon sürülür. Dermapenin sonrasında özellikle hassas ciltlilerde ödem oluşabilir. Bunun için düzenli buz uygulaması yapılarak ödem kısa sürede atılır.

İşlem sonrasında 1 hafta güneşe çıkılmaması gereklidir. Çıkılacaksa da mutlaka spf50 içeren bir güneş kremi sürümeli ve şapka takılmalıdır. İşlemden sonra çok sıcak suyla duş almamak, havuz, saunaya gitmemek gereklidir. Hekimin tavsiyeleri doğrultusunda hareket edilmelidir.

Dermapenin Riskleri Nelerdir?

İşlem sonrasında ciltte morarma, kızarıklık, ödem oluşması, enfeksiyon gibi çeşitli riskler mevcuttur. Diyabet gibi kronik hastalıkları olan kişiler için uygun bir uygulama değildir. Bunun için işlem yaptıracağınız klinik ve hekimi doğru seçmelisiniz.

Dermapen Hangi Cilt Sorunlarına Etkilidir?

Akne izleri lekeler, genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, sarkmalar için etkilidir.

Dermapen Tedavisinin Sonucu Nelerdir?

İşlem sonrasında daha sıkı, genç ve diri, sorunsuz ve pürüzsüz bir cilt elde edilir.

Dermapen Uygulaması Acıyor Mu?

İşlem sırasında ufak bir karıncalanma hissi dışında acı hissedilmez. İşlem öncesinde lokal anestezi uygulandığı için acı hissi nerdeyse sıfırdır. Acı eşiği düşük kimselere soğutucu anestezi de uygulanarak işlem daha konforlu hale getirilir.

Dermapen Zararı Var Mı?

Uzman hekim kontrolünde yapıldığı takdirde dermapenin uygulamasının hiçbir zararı yoktur.

Dermapen Yorumları

 • Cildimdeki akne izleri bir türlü geçmiyordu. Dermapen ile 3 seans sonunda istediğim sonuçları görmeye başladım. Çok memnunum.
 • Göz çevremdeki çizgiler beni çok rahatsız ediyordu. Dermapen yaptırdım. İşlem sonrasında cildim daha gergin ve ince çizgilerim belirgin derecede azaldılar.
 • Cildimde fazla genişlemiş gözenekler vardı. Dermapen sonrası cildime adeta renk geldi. Gözeneklerim ve cildim daha sıkı ve diri görünüme kavuştu.
 • Dermapen işlemine 4 seanstır gidiyorum. Cildim daha aydınlık görünüyor. Akne izlerimden kurtuldum memnun kaldım.
 • Cildimdeki güneş lekeleri çok belirgindi. Dermapen ile birkaç seans sonunda lekelerim hafifledi ve artık yok olmaya başlıyor. Çok memnun kaldım.

Dermapen Fiyatları 2024

İşlem için seçilen klinik, hekimin tecrübesi, ciltteki sorunun büyüklüğü ve uygulanan seans sayısı gibi faktörlere bağlı olarak dermapen fiyatları değişim gösterir. Dermapen Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.