Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız Yüz Germe, yaşlanma ile zamanla gerginliğini kaybeden yüz kaslarını ameliyatsız yöntem ile germe işlemine denir. İlerleyen yaş ve çevresel faktörlerin de etkisi ile ciltte üretilen kolajen ve hyaluronik asidi azalmasıyla ciltte sarkmalar, ince çizgi ve kırışıklıklar oluşur.

Bu durum kişinin psikojisini olumsuz etkiler. Bunu ameliyatsız bir şekilde gidermek için ameliyatsız yüz germe işlemi yapılır. Bu işlem ameliyatlı olan yöntemlere göre daha sık tercih edilir.

Son dönemde en çok yaptırılan popüler yüz germe işlemlerinden biridir. Ameliyatsız yüz germen ile ciltte kolajen üretimi uyarılır ve artar. Bu sayede cilt daha gergin, daha sıkı ve pürüzsüz hale gelir.

Cerrahi olmayan bu işlem ile yüzünüzde istediğiniz pürüzsüz, sıkı görünümü elde edebilir ve kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle daha bakımlı ve genç görünmek isteyen ancak bıçak altına yatmaktan çekinen kişiler için bu işlem iyi bir alternatiftir.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde öncelikle kişi tedavi edilir ve cilt yapısı analiz edilir. Kişiye en uygun yüz germe tedavisi belirlenir. Bu işlem için genellikle dolgu ve lazer ile yüz germe çeşitlerinden biri uygulanır.

Uygun yöntem seçilirken kişinin cildindeki yağ oranı, cilt tipi, yüzdeki sarkma derecesi ve kişinin yaşı gibi çeşitli parametreler dikkate alınarak hekim tarafından uygun tedavi belirlenir. İşlem ana amaç olarak cilt altından kolajen üretimini uyararak cildin doku kaybını yenilemesini sağlamaktır.

Yüz germe işlemi kesi açılmadan, iz kalmadan, dikiş atılmadan yapılır. İşlem sonrasında normal ve iş hayatınıza hemen devam edebilirsiniz. Bu da büyük bir konfor demektir.

Ameliyat gerektirmeyen medikal estetik uygulamalarının çoğu anestezi gerektirmez. Ancak kişinin acı eşiği düşük ise anestezik kremler veya lokal anestezi uygulayarak işlem kısa süre içinde yapılır.

Yüz germe işlemi ile daha düşük maliyetler ile uzun süre kalıcı ve doğal sonuçlar elde etmek mümkündür. İşlem esnasında tüm yüz gerildiği için çene hattı da daha belirgin olur. Bu sayede doğal olarak dolgusuz jawline etkisi de görülür.

Yüz Germe Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • İşlemden 2 hafta önce kadar alkol ve tütün ürünlerinin kullanımını bırakmak önemlidir.
  • İşlemden 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar, aspirin, takviye vitaminler ve itki çayı kullanımını bırakmak gereklidir.
  • İşlem öncesinde yüzde makyaj ve ter olmamalıdır ve temiz olmalıdır. Tüm bunları dikkat edilmesi gerekenler olarak değerlendirebiliriz.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

İşlem, hamile olan kişiler, kronik hastalıkları olan kişiler, emziren anneler ve kanser hastaları için uygun değildir.

Tekrar Yüz Germe Olmam Gerekir Mi?

Yüz germe işlemi yaşlanma etkilerini azaltır ancak yaşlanma sürecini durduran bir etkisi yoktur. Bu nedenle ameliyatsız yüz germenin sonrasında cilde daha iyi bakmanız kolajen takviyeleri kullanmanız işlemin kalıcılığını uzatmak açısından önemlidir.

İşlemin etkileri kaybolacak kadar azaldığında tekrar yüz germe işlem yaptırabilirsiniz. Bunun için hekimin detaylı muayene ve kontrolü ile işlem tekrarlanabilir. Ancak bunun için iki işlem arasında kısa süreler olamaz. Hekimin uygun görmesiyle cildin ihtiyaç duyduğu oranda seanslar yapılarak tekrar yüz erme işlemi yapılabilir.

Yüz Germe Mümkün Müdür?

Evet. Cerrahi işlemler olmadan ameliyatsız yüz germeyle cildinizin daha sıkı daha dolgun ve genç olması mümkündür. Bunun için dolgu, lazer gibi çeşitli yöntemler kullanılarak işlem yapılan bölgede iz kalmadan yüz germe işlemi yapılır.

İşlem yapılırken cilde gerginlik veren hyaluronik asit ve kolajen üretimi uyarılır. Kimi zaman ses dalgaları kimi zaman da başka yöntemlerle ciltte kontrolü hasar yaratılarak cildini kendini yenilemesi sağlanır. Bu sayede ciltte yüz germe işlemi mümkündür.

Ameliyatsız Yüz Germenin Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Doğru teknikler kullanılarak uzman hekimler tarafından yapılan ameliyatsız yüz germenin işleminin kalıcılık süresi genel olarak 2 yıl olmakla birlikte bu durum kişinin yaşam tarzına ve cildine nasıl baktığıyla da alakalı olarak değişir. Kişiye göre ameliyatsız yüz germenin işleminin kalıcılık süresi 4-6 yıl arasında olabilmektedir.

Yüz Germe Sonrası Süreç Nasıl İşler?

İşlem lokal anestezi altında yapılır. İşlem sırasında hiçbir acı hissi oluşmaz. Yaklaşık 30-40 dakika süren ameliyatsız yüz germenin işlemi sonrasında cerrahi kesi olmadığı için iz kalmaz. İşlem sonunda kızarıklık ve şişkinlik oluşabilir. Bunlar da kısa sürede geçmektedir. İşlemden sonra kişi aynı gün içinde normal hayatına ve günlük işlerine geri dönebilir.

Yüz Germe Sonrası Belirgin İz Kalır Mı?

İşlem çok ince uçlu iğneler kullanarak yapılır. Ameliyatsız yüz germenin işlemi cerrahi işlem olmadığı için ciltte herhangi bir iz kalmaz. Tahriş yaratmaz ve işlem sonrasında belirgin iz kalmaz.

Ameliyatsız Yüz Germenin Yöntemleri

İşlem uzman dermatologlar ve plastik cerrahlar tarafından steril hastane ortamında yapılmaktadır. Ameliyatsız yüz germenin yöntemleri şunlardır:

-İple yüz germe(Fransız askısı): Son dönemde popüler olan yüz germe metodudur.

-Örümcek ağı: Ağrısız bir uygulamadır. Kişinin ihtiyacına göre 4-6 seans arasında sürmektedir.

-Yüz mezoterapisi: Somon DNA aşısı, gençlik aşısı gibi aşılar kullanılarak yapılır. Cilt altına enjeksiyon yapılarak işlem gerçekleştirilir.

-Kilit aksı ile yüz germe: Kopmayan ve erimeyen özel ipler kullanılarak yapılan işlemdir. Yüz ve boyun bölgesi için uygulanır. Mimiklere uygun tasarlandığı için doğal görünüm yaratır.

-Endopeel: Cilde enjekte edilir. Cilt altından üstüne doğru peeling gerçekleşmesini ve dokuların yenilenerek gençleşmesini sağlar.

-Altın iğne uygulaması: Radyo frekans kullanılarak uygulanır. Bu işlem ile gözenekler sıkılaşır, cilt daha pürüzsüz ve dolgun hale gelir.

-Sıvı yüz germe: Cildin ihtiyacı olan vitaminler cilt altına enjekte etme yöntemidir. İşlem 15 dakika kadar sürer. Ağrısız bir yöntemdir. Kalıcılığı 8-10 ay kadar sürer.

-Fokus ultrason ile yüz germe: Yüksek yoğunluklu ses dalgaları kullanılarak gerçekleştirilen işlemdir. Ciltte kontrollü hasar oluşturularak yapılan yenileme ve germe işlemdir. Uygulama 30-45 dakika arasında sürer. Uzun süre kalıcıdır. Etkin sonuçlar veren bu yöntem tüm yüz için uygulanır. İşlem sonunda alın çizgileri kaybolur ve çene hattı daha belirgin hale gelir. Bu yöntem aynı zamanda diğer yüz germe uygulamaları ile birlikte kullanılabilir.

-Dolgu ile yüz germe: Elmacık kemiklerinin doldurulması orta yüz germe gibi işlemler kullanılarak yapılan yöntemdir. Dolgu ile cilt altındaki dokular yeniden form kazanır ve cilt doğal olarak gerilir.

– Co2 fraksiyonel lazer ile ameliyatsız yüz germede lazer teknolojisi kullanarak ciltte kontrollü soyma ve yenileme işlemi yapılır. İşlem sonunda cilt leke eşitsizlikleri giderilir ve daha sıkı bir cilt görünüm oluşur. Bu işlemin sonuçları uzun süre kalıcı olmaktadır.

Yüz Germe Riskleri Nelerdir?

İşlem cerrahi bir operasyon olmadığı için herhangi bir riski yoktur. Bununla birlikte seçeceğiniz kliniğe ve hekimin deneyimli olmasına dikkat etmek başarılı sonuçlar almak için önemlidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları 2024

İşlem için seçtiğiniz klinik ve bulunduğu şehir, hekimin deneyimi, kişiye uygulanan yöntem, uygulanan alanın büyüklüğü, kullanılan malzemelerin ve dolguların kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak ameliyatsız yüz germenin fiyatı değişkenlik göstermektedir. Ameliyatsız yüz germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.